برنامه نویسی جاوا

برنامه نویسی اندروید

اموزش برنامه نویسی

Blog

آموزش برنامه نویسی جاوا

مختصری در مورد جاوا ساختار و نحوه برنامه نویسی در جاوا متغیرها در جاوا انواع داده ها در جاوا عملگرها در جاوا ساختارهای کنترلی در جاوا آموزش دستورات If و Else آموزش دستور Switch آموزش حلقه ی For آموزش حلقه ادامه مطلب…

خواندن از فایل ها در php

بطور کلی توابع متعددی برای خواندن فایل در php وجود دارد که در ذیل به چند مورد متداول از آن ها می پردازیم.

تابع fread: این تابع به شکل زیر استفاده می شود

fread(file,length)

اولین پارامتر fread () شامل نام فایل مورد نظر برای خواندن است و پارامتر دوم حداکثر تعداد بایت ها را برای خواندن تعیین می کند.

به دستور زیر توجه کنید.

<?php
$file = fopen(“mytest.txt”,”r”);
fread($file,”20″);
fclose($file);
?>

  (بیشتر…)

کار کردن با فایل ها و نحوه نوشتن آن در php

در زبان php  برای اینکه بتوانیم اطلاعات وردی کاربران را ذخیره کنیم لاجرم می باید دو روش زیر را برای ثبت داده ها انتخاب کنیم . در روش اول یا باید پایگاه دادهای به همین منظور پیاده سازی کنیم که شامل دیتابیس با جدول هایی مشخصی برای ثبت داده ها ست که می توانیم از پایگاه داده ای Sql بهره بگیریم. در روش دوم نیز فایل هایی را به منظور ثبت داده ها بوسیله نوشتن در سرور خود ایجاد کنیم تا از طریق آن  اطلاعات ورودی کاربران بر روی آن فایل ها نوشته شود .تدبیر دوم اگرچه از لحاظ مدیریت داده ها کاری بس نامعقول و دشوار است ولیکن در برخی موارد بعنوان بهترین گزینه مطرح می شود بخصوص زمانی که حجم داده ها بسیار کم و نیازی به مدیریت داده نیست.

نحوه باز کردن فال ها در php

برای باز کردن فایل از تابعی که به همین منظور استفاده می شود استفاده می کنیم و آن تابع fopen()  است این تابع دارای سه آرگومان یا پارامتر ورودی نام فایل، حالت و یا مد باز کردن فایل و مسیر تعیین شده برای باز کردن فایل است.

(بیشتر…)

شی گرایی در php

شی می تواند به هر چیز فیزیکی و مفهومی که دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و بر اساس ان ویژگی ها از سایر اشیا متمایز می گردد اطلاق گردد. شی فیزیکی همانند  عینک را در نظر بگیرید این شی دارای یک ویژگی منحصر به فردی است که با استفاده از آن می توان بینایی خود را تقویت کرد. اشیای مفهومی نیز به مانند اشیای فیزیکی دارای صفات معین و منحصر به فردی هستند که با در نظر گرفتن آن صفات از سایر اشیای مفهومی دیگر متمایز می گردند.

کلاس را می توان مجموعه ای از اشیا در نظر گرفت که دارای صفات و عمیلیات های مشترکی هستند. برای مثال می توان تمامی خودروهای موجود را  تحت عنوان یک کلاس طبقه بندی و مورد بررسی قرار داد. اگر چه اشیایی که در یک کلاس طبقه بندی می شوند دارای تفاوت هایی هستند و لیکن همه آنها در برخی صفات به یکدیگر شباهت دارند. با توجه به مفاهیم شی و کلاس می توان به راحتی دریافت که کلاس اعم از شی می باشد. یا بعبارت دیگر کلاس را می توان مجموعه ای از اشیا که دارای صفات و عملیات های مشترکی هستند در نظر گرفت.

(بیشتر…)

عملگرها در php

برای انجام اعمال خاص بر روی متغیرها یا داده ها از نمادهایی استفاده می کنیم که به آن عملگر می گویند برای مثال عملگر + عملگری است که ارزش های دو متغیر عددی را با هم جمع می کند. از لحاظ تقسیم بندی می توان عملگرها را به انواع مختلفی تقسیم نمود که هریک از آن دسته ها با توجه به ماهیت وکارکرد مشخص خود از سایر دسته بندی های دیگر متمایز می شود. در این مبحث آموزشی قصد داریم به انواع متفاوتی از عملگرها با توجه به دسته بندی های کلی آنها بپردازیم و با ذکر مثالی به تفهیم هر چه بیشتر این موضوع کمک نماییم.

(بیشتر…)